KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16322071
nr 1632 2071
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Signerad, blandteknik, Marin med fyr och fartyg, 34x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x50 cm
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 15 juli 2024
kl 20:25:17
7/7 15:54:40
3.000 kr
11/7 21:38:48
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa